T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KAHRAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU - Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi

BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖĞRENCİ TANILAMA SÜRECİ BAŞLIYOR

       Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü´nün Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci tanılama ve yerleştirme klavuzunu yayınlaması ile birlikte kurum olarak ilk toplantımızı yaptık. Kurum Müdürümüz Ahmet BÜLBÜL´ün açılış konuşmasını yaptığı toplantıya Bilim ve Sanat Merkezinden idareci ve öğretmenler ile hinterlandımızdaki ilçelerden Rehberlik Öğretmenleri katılım sağladı. Müdür Yardımcımız Günbey AKKAŞ´ın geniş bir sunu olarak gerçekleştirdiği toplantıda özel yetenekli olabileceği düşünülerek aday gösterilecek öğrenciler için yapılması gereken iş ve işlemler anlatıldı. Merkez ilçeler ile Andırın, Çağlayancerit, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerindeki tüm 1, 2 ve 3. sınıf öğretmenlerinin eğitimden geçirileceği süreç olarak 20-22 Kasım 2018 tarihleri belirlenmiştir.

 

 

 

         Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüze bağlı bilim ve sanat merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılacak olan öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine ait kılavuz yayımlanmıştır.

        Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçimi 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilen öğrenciler arasından yapılacaktır.

      Öğrencilerin yetenek alanlarına göre aday gösterilme işlemleri 03-14 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kılavuz İçin TIKLAYINIZ

Yetenek alanlarının tanıtım videoları: 

Genel Yetenek Alanı İçin Tıklayınız

Görsel Sanatlar Yetenek Alanı İçin Tıklayınız

Müzik Yetenek Alanı İçin Tıklayınız

 

Öğrenci Seçim Sürecini Anlatan Animasyonlar

 

 

 

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 12.11.2018 - Güncelleme: 20.11.2018 10:02 - Görüntülenme: 230
Kaynak: http://orgm.meb.gov.tr/www/2018-2019-bilim-ve-sanat-merkezleri-ogrenci-tanilama-ve-yerlestirme-kilavuzu-yayimlandi/icerik/1122
  Beğen | 5  kişi beğendi